Aluminium na formy

Aluminium na formy – co to takiego?
Specjalistyczne bloki aluminium do budowy form- co to takiego? Przede wszystkim jest ono dostępne w większych grubościach niż zwykłe blachy aluminiowe walcowane. Cechuje się trwałością kształtu, doskonałą obrabialnością oraz równomiernym naprężeniem. Płyty aluminiowe lub blachy aluminiowe gładkie produkuje się do grubości 180 mm, bowiem wraz ze wzrostem grubości pojawiają się znaczne różnice pomiędzy strukturą powierzchni i środka/rdzenia. Dzieje się tak z powodu nierównomiernego przebiegu procesu umacniania warstw na poszczególnych głębokościach. Przy większych grubościach zastosowanie znajdują więc specjalistyczne płyty z odlewu.
Firma Świat Aluminium zaproponuje Państwu produkt, który długo wydawał się nie do zrealizowania – kompilacja takich właściwości jak:

  • ekstremalnie słabe naprężenia wewnętrzne
  • bardzo dobra trwałość kształtu
  • bardzo dobra odporność na korozję
  • bardzo dobra jednorodność

Bloki Aluminium o symbolu [EN AW 5083 AlMg4,5Mn0,7]; [EN AW 5754 AlMg3 ]

 

Tagi: aluminium na formy, aluminium odlewane, płyta aluminiowa, arkusz blachy aluminiowej, blacha aluminiowa gładka, płyty aluminiowe, blachy aluminiowe gładkie, bloki aluminium, bloki aluminiowe, bloczki aluminiowe 5083,  formatka aluminiowa, formatka 5083, formatki aluminiowe, blacha aluminiowa 5083, blacha aluminiowa 5083, formatki aluminiowe 5083, aluminium na wymiar, cięcie aluminium, płyty na wymiar, blachy na wymiar, cięcie blach aluminiowych, cięcie formatek, wycinanie aluminium, cięcie aluminium na wymiar.