Termoformowanie

Proces technologiczny, zwany termoformowaniem, polega na formowaniu produktów o określonych kształtach z płyt, które najpierw zostały podgrzane do określonej temperatury. Ta nieskomplikowana, tania i skuteczna metoda przetwarzania aluminium znajduje szerokie zastosowanie szczególnie w produkcji wyrobów o dużych gabarytach.

Termoformowanie Aluminium - Hurtownia Aluminium

Cel termoformowania

Termoformowanie stosuje się głównie do produkcji wyrobów o określonym kształcie, które są wykonane z materiałów termoplastycznych, takich jak np. aluminium. Technika ta daje duże możliwości produkcyjne i pozwala tworzyć wyroby o bardzo ciekawych i cennych właściwościach, cechach oraz wymiarach.

Dzięki różnym technicznym rozwiązaniom oraz odpowiedniemu wyposażeniu usługę termoformowania można stosować zarówno do produkcji jednostkowej wyrobów aluminiowych jak i do produkcji masowej. W praktyce zazwyczaj łączy się różne rozwiązania, co przyczynia się do zwiększenia wydajności i jakości produkowanych wyrobów aluminiowych. Podczas termoformowania płyta ulega rozciąganiu, co skutkuje zróżnicowaniem grubości materiału i tym samym tzw. przycienieniem materiału.

Jak przebiega proces termoformowania?

Proces termoformowania aluminium rozpoczyna się od przygotowania materiału oraz jego umieszczenia w specjalnej formie. Następnie materiał ten jest podgrzewany do określonej temperatury, dzięki czemu staje się plastyczny, co pozwala na jego formowanie. Po zakończeniu tego etapu aluminium jest studzone, dzięki czemu kształt, wymiary oraz grubość wyrobu zostają utrwalone.

Termoformowanie w Świat Aluminium - korzyści

Termoformowanie to dość prosta i skuteczna metoda formowania aluminium. Warto jednak pamiętać, że aby efekt stosowania tej metody był odpowiedni, cały proces musi przebiegać w ściśle określony sposób, a do produkcji danego wyrobu muszą zostać użyte wysokiej jakości materiały. Z tego względu warto skorzystać z usług naszej firmy Świat Aluminium a w szczególności z usługi termoformowania, która spełnia wszelkie te zasady i gwarantuje najwyższą jakość obróbki.